Fornir kamienny Silver Galaxy 280x125
Fornir kamienny Silver Galaxy 280x125
Duży Format
Posiada unikalną strukturę, wzór oraz nowoczesny design.
Wielokolorowy, bardzo lekki, elastyczny, cienki 2-3mm arkusz.
Fornir kamienny z łupka ma swoje zastosowanie jako okładzina ścian, kominków, mebli, szafek, drzwi.
Doskonale prezentuje się również w kuchni, łazience.
Odporny na wodę oraz warunki atmosferyczne. Fornir nie zmienia wyglądu, nie płowieje oraz nie traci koloru.
Bardzo łatwy w układaniu.
Zapraszamy do kontaktu.
Format | 280x125 cm |
Grubość | 0,2 |
Powierzchnia | naturalna |
Ilosc m2 w opakowaniu | 3.5 |
Ilosc sztuk w opakowaniu | 1 |
Artakcyjne ceny ZAPRASZAMY
Co fornir kamienny ma wspólnego z kamieniem naturalnym?
Fornir kamienny to kompozyt skałdający się z cienkiej powłoki z kamienia naturalnego naklejonej na sitkę z włókna szklanego za pomocą żywicy polimerowej. Jest to materiał naturalny, ale dzięki swojej innowcyjnej budowie, niezwykle cienki, grubość do 3 mm, i giętki.
Gdzie można stosować fornir kamienny?
Fornir można stosować zarówno na zewnątrz budynku, jak i wewnątrz. Dzięki swojej budowie może nie tylko zastąpić tradycyjne płytki z kamienia naturalnego czy płytki gresowe, ale też można go zastosować w trudno dostępnych miejscach. Fornir sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zależy nam na cienkim materiale. Fornir może być stosowany w salonie, kuchni, łazience, korytarzu, w strefie wejściowej, jako okładzina elewacyjna.Fornir może stanowić też deorację mebli lub drzwi. To lekki materiał, dzięki czemu ma wiele niestandardowych zastosowań. Fornir jest materiałem, który pozwala nam stworzyć jednorodną ścinę, bez fug. Wystarczy podczas montażu dopasować do siebie krawędzie i można cieszyć się jednolitą formą.
Remont łazienki, przy użyciu forniru kamiennego
Wszelkie prace remontowe z fornirem są niezwykle uproszczone. Fornir nie wymaga usuwania starej warstwy płytek. Można go spokojnie kleić prosto na płytki. Powierzchnie na które chcemy kleić fornir powinny być oczyszczone i odtłuszczone, niektóre wymagają przeszlifowania papierem ściernym, aby klej lepiej związał.
Montaż i impregnacja forniru kamiennego
Arkusze można docinać zapomocą nożyc do blachy, ale najlepiej szlifierki kątowej z tarczą do kamienia. Po docięciu elementów należy krawędzie przeszlifować papierem ściernym. Uwaga należy zachować ostrożność podczas docinania arkuszy z forniru. Fornir zawiera włókno szklane, dlatego podczas cięcia powstaje pył, przed którym należy chronić oczy, skórę i płuca. Zaleca się używanie specjanych rękawiczek, okularów i maski przeciwpyłowej, a prace powinny przbiegać na zewnątrz lub w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Jeśli masz wątpliwości, zleć wykonanie ściany doświadczonej firmie budowlanej. Fornir kleimy specjalnym szybkoschnącym klejem do fornirów na bazie polimerów (np. jednoskładnikowy klej Sika SikaFlex 118 extreme). Klej należy rozprowadzić cienkowarstwowo na całą tylną powierzchnię arkusza za pomocą packi ząbkowanej. Następnie arkusz dociskamy do powierzchni, bardzo ważne, aby pozbyć się pęcherzyków powietrza. Można fornir docisnąć za pomocą gumowego wałka. Arkusze układamy przylegle do siebie, powstaje nam jednolity wzór bez spoin. Jeśli chcemy uzyskać spoinę, należy do wykonania spoiny boki arkuszy zabezpieczyć taśmą malarską przed zabrudzeniem. Fornir można impregnować za pomocą środków przeznaczonych do impregnacji kamienia naturalnego. Impregnacja zabezpiecza przed wilgocią oraz zabrudzeniem. Impregnat pozwala też uwydatnić kolor.
dekore kamień naturalny, studio projektowe
mgr inż. arch. Tomasz Machoń
+48 888 464 802
mgr inż. arch. Jan Machoń
+48 665 726 586
dekore.wadowice@gmail.com
dekore.sucha@gmail.com
Mapa Strony Polityka prywatności i Cookies